• چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۰۰
  • در اخبار وِیژه
  • توسط shahrdari
  • بازدید: 828
  • اخرین ویرایش: چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۲۶

اطلاعیه مهم روابط عمومی شهرداری بهبهان در خصوص تبلیغات غیر قانونی و غیر مجاز شهری


شورای پنجم و شهردار منتخب عزمشان را برای ساماندهی وضعیت آشفته تبلیغات شهری جزم کرده و قرار است انشاءالله با همکاری و همراهی توأم با درک بالای شهروندان ، شاهد تغییر چهره آشفته، بی نظم و زشت شهرمان باشیم.

این مهم نیاز به آگاهی از موارد خلاف قانون دارد.

بنابر این لیستی از تخلفات تبلیغاتی که طی سالیان طولانی انجام پذیرفته؛ جهت اطلاع عموم ، اجرای صحیح قانون و اصلاح عملکرد اشخاص حقیقی و حقوقی در این خصوص به شرح ذیل رسما ابلاغ می گردد:

متولی اصلی تبلیغات شهری ، شهرداری است و به استناد آیین نامه اجرایی ساماندهی تبلیغات شهری و همچنین مستند به ماده 92 قانون شهرداری و وظایف مندرج در بندهای 16 و 25 ماده ی 71 اصلاحی قانون شوراها ، وظیفه ذاتی شهرداری نظارت و ساماندهی سیما و محیط شهری است.

1) نصب هر گونه داربست فلزی(استیج) جهت تبلیغات به هر عنوان و مناسبتی ممنوع می باشد.

2) نصب هر گونه بنر، پوستر، پلاکارد، بوم، پارچه، برچسب تبلیغاتی،کارتن پلاست و ... بدون اخذ مجوز از شهرداری ممنوع می باشد.

3) نصب هرگونه تابلوی تبلیغاتی بر املاک شخصی مشرف بر معابر عمومی بدون اخذ مجوز از شهرداری و مصوبه شورای اسلامی شهر ممنوع می باشد.

4) نصب هرگونه برچسب، نوشته، لوگو، بنر و... تحت هر عنوان و به هر مناسبتی بر روی خودروهای عمومی بدون هماهنگی با شهرداری و اخذ مجوز از راهنمایی و رانندگی ممنوع است.

5) پخش هرگونه تراکت تبلیغاتی، پوستر، بروشور و ... در سطح شهر بدون اخذ مجوز از شهرداری و بدون مهر روابط عمومی شهرداری ممنوع می باشد.

6) هر صاحب صنف یا شغلی تنها مجاز به نصب یک تابلو بر ملک خویش جهت معرفی کسب خود می باشد. (این تابلو رایگان بوده و مشمول هیچ عوارضی نیست و ابعادش به اندازه عرض دهنه ی مغازه و ارتفاع 70 سانتی متر نهایتا 1 متر می باشد.)

7) هیچ صاحب کسبی حق ندارد به جز تابلوی معرفی شغل خویش که در مورد قبلی توضیح آن آمد ، تابلوی اضافی دیگری نصب نماید مگر اینکه با مجوز و تأیید روابط عمومی شهرداری باشد.

8) هیچ صاحب کسبی حق ندارد تابلوی جدای از ملک خود نصب کند مگر مجوز لازم را پس از کارشناسی از شهرداری اخذ نموده باشد.

9) هیچ صاحب کسبی حق ندارد تابلویی غیر از معرفی کسب خود بر مغازه یا ملکش نصب کند.

10) هرگونه نقاشی دیواری،خطاطی، نصب بنر و کار تبلیغاتی که مشرف به معابر عمومی باشد(حتی دیوار بیرونی ملک شهروندان که در دید عموم شهروندان است) بدون اخذ مجوز از روابط عمومی شهرداری ممنوع میباشد.

11) قرار دادن بوم های تبیغاتی و پلاکاردهای چوبی ، پارچه ای و ... در پیاده روها و معابر عمومی مصداق سد معبر بوده و تجاوز به حریم و حقوق شهروندان بوده لذا ممنوع می باشد.
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر بهبهان

اشتراک

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

یک نظر بنویسید

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.